Знижений тариф на електроенергію в квартирах!

15.08.2013

Установка електричного індивідуального опалення стає дедалі популярнішою в нашій країні. Цьому сприяє безліч факторів: впровадження проектів з енергозбереження (де в пріоритеті є використання саме малопотужних електричних систем опалення, а не газових), плачевний стан мереж централізованого опалення, підвищення ціни на газ, що випереджає збільшення ціни на електроенергію, висока вартість установки газових котлів і т.д.

Звичайно, після встановлення електричних обігрівачів загальне споживання електроенергії окремим будинком або квартирою збільшується а отже, збільшується і вартість оплати послуг.

Відповідно до чинного законодавства (Постанова НКРЕ № 497 від 23.04.12. «Про встановлення тарифів на електроенергію»), власники приватних будинків, обладнаних електричним опаленням в установленому порядку, мають змогу оформити знижений тариф і економити на оплаті за електроенергію.

Це положення донедавна не стосувалося власників квартир, оскільки квартири, на відміну від приватних будинків, не являються об'єктами архітектури. Але!

НКРЕ, у своєму офіційному листі від 08.05.2013 р. №3114/26/47-13 на запит Григор'єва Ю.В. викладає наступне:

«...на думку НКРЕ, за наявності проектної документації на об'єкт архітектури (будинок) або для квартири - технічного паспорта БТІ, відповідно до яких об'єкт архітектури (будинок) або квартира обладнано електроопалювальними установками та/або кухонними електроплитами, такий об'єкт архітектури (зокрема будинок) або квартиру слід вважати обладнаними зазначеними електроустановками в установленому порядку».

Отже, власники квартир тепер мають можливість згідно з регламентованою процедурою (яка вказана у листі) отримати в енергопередаючій організації підтверджуючі документи про введення в експлуатацію електроопалювального обладнання та претендувати на отримання пільгового тарифу на електроенергію.

Посилання для скачування листа НКРЕ

Крім того, слід звернути увагу на останній абзац даного листа НКРЕ:

«...Додатково звертаємо увагу на те, що відповідно до положень пункту 40 Правил* енергопостачальник безплатно дає рекомендації щодо можливості та доцільності використання електричної енергії для опалення, а також щодо енергозбереження та режимів споживання електричної енергії».

Якщо ви є власником квартири з електричною системою опалення або плануєте її встановити, зверніться до приймальні енергопередаючої організації вашого населеного пункту та проясніть нюанси отримання пільгового тарифу.

Не можемо не нагадати, що енергозберігаючі інфрачервоні системи електроопалення UDEN-S потребують на 40-50% менше потужності, ніж конвекційні електричні системи, та в 2 рази економніші в споживанні. Це не тільки зменшує ваші витрати на опалення, але й може значно спростити та здешевити процедуру отримання зниженого тарифу на електроенергію.

 

Мова йде про «Правила приєднання електроустановок до електричних мереж», затверджені «Постановою НКРЕ від 17.01.2013 №32».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ми найбільш відкритий до
спілкування завод обігрівачів!
Приєднуйтеся до нас
в соціальних мережах: