Економне опалення приватного будинку

Жити в приватному будинку - чудово! Тихий сімейний відпочинок чи дружні галасливі посиденьки з піснями під гітару, безпечна територія для дитячих ігор на свіжому повітрі, сезонні фрукти та овочі, соковитий зелений газон, сніговик та ялинка взимку у дворі - ці та багато інших приємних речей чекають на нас у ньому. Разом з тим, не все так безтурботно: витрати на утримання приватного будинку набагато вищі, ніж квартири, а з настанням холодів вони стають ще відчутнішими.
Яке опалення обрати для приватного будинку? Як скоротити витрати на опалення?

Спочатку - утеплення будинку

На якій би системі опалення ви не зупинились, її потужність, ефективність та щомісячні витрати безпосередньо залежать від тепловтрат вашого приміщення.

 

Суму витрат на опалення можна знизити майже вдвічі, якщо затримувати тепло всередині, не даючи йому «витікати» з дому.
За даними енергетичних досліджень житлових будинків, до 70% тепловтрат відбувається через зовнішні стіни, особливо, якщо вони дуже тонкі, побудовані з бетону, білої цегли і т.п. А через щілину у вікні величиною з сірник ми втрачаємо до 30 кубічних метрів нагрітого повітря у годину.
Не чекайте холодів, щоб побачити проблеми в теплоізоляції приміщення, не обігрівайте вулицю, намагайтеся вирішити це питання якомога раніше, в теплу пору року.

Тепловтрати приватного будинку

 

Замініть старі вікна з розсохлими рамами на енергозберігаючі склопакети або хоча б утепліть старі, усуньте затікання і протяги в підлозі, на даху та біля дверей. Якщо є фінансова можливість, зробіть зовнішнє утеплення стін - зараз існує безліч технологій і матеріалів на будь-який гаманець. Зовнішня теплоізоляція не тільки скоротить витрати на опалення взимку, але й зекономить кошти на охолодження будинку влітку.

Опалення газом чи електрикою?

Перед вами великий вибір опалювальної техніки: газові, електричні та твердопаливні котли, калорифери, масляні обігрівачі, конвектори, інфрачервоні панельні обігрівачі і т.п. Яке обрати найефективніше опалення для приватного будинку? З усього цього розмаїття ми як виробники вибрали інфрачервоні панельні обігрівачі. Чому? Залишимо поки що нудні характеристики, для початку давайте просто подивимося на цифри, порівняємо декілька систем опалення між собою. А для прикладу візьмемо середньостатистичний приватний будинок площею 100 кв.м (в таблиці подані середні цифри по Україні).

 

  Газовий котел Котел на дровах Котел на вугіллі Електричні
конвектори
Електричний
котел
ІЧ панельні 
обігрівачі
UDEN-S
вартість встановлення 40-50
тис. грн
50-65
тис. грн
50-65
тис. грн
15-20
тис. грн
20
тис. грн
32-35
тис. грн
Потужність - - - від 10 кВт 12-15 кВт 8-8,5 кВт
Витрати на місяць 400-600 м3 2 м3 0,70 т 3 000-3 600 кВт 3 600-4 500 кВт 1 400-1 500 кВт
Тарифи

 

6,879 грн/м3

 

600 грн/м3 3 000 грн/т За зниженим тарифом:
до 3 000 кВт - 0,9 грн, більше - 1,68 грн

Без зниженого тарифу:
до 100 кВт - 0,9грн,  
більше 100 кВт - 1,68 грн
Оплата в місяць 2 700-4 000 грн 1 200 грн 2 100 грн

За зниженим
 тарифом:
2 700-3 700 грн

За стандартними тарифами:
4 900-6 000 грн

За зниженим тарифом:
3 700-5 200 грн

За стандартними тарифами:
5 900-7 500 грн

За зниженим тарифом:
1 200-1 400 грн   

За стандартними тарифами:
2 300-2 500 грн

 

Що ж ми бачимо?

Газові системи опалення вже не користуються колишнім попитом через значне здорожчання ресурсу, погіршення якості, часті випадки пожеж та відповідальнішого ставлення людей до питань здоров'я та екології. Більшість наших клієнтів з числа власників приватних будинків залишають дорогий газ тільки для нагріву води та приготування їжі. На етапі будівництва будинку газ взагалі можна не підводити, а відмовитися від нього на користь отримання зниженого тарифу на електроенергію та оплачувати по 90 коп за 1 кВт.

Твердопаливні котли менш витратні в експлуатації, але дуже дорогі в установці. Крім того, вони не дуже зручні у використанні: трудомісткі, інертні, вимагають контролю і місця для зберігання палива.

Електричні конвектори та електрокотли значно дешевше придбати, але через надмірне споживання електроенергії вони можуть бути вигідні лише за умови отримання зниженого тарифу. Та все ж потрібно бути уважними, тому що, по-перше, в будинку площею 100 кв.м з конвекторами чи котлом, бойлером, побутовими приладами та освітленням дуже не просто вкластися в ліміт 3000 кВт/місяць. По-друге, при встановленні електроопалення може знадобитися збільшення дозвільної потужності приватного будинку, а для конвекторів та електрокотлів цей показник в 2 рази вищий, ніж для також електричних, але панельних обігрівачів.

Панельні інфрачервоні обігрівачі, хоча їх встановлення дорожче від електрокотлів та конвекторів, - найекономніша та найкомфортніша система опалення в експлуатації. Як бачимо з таблиці, вони ефективно обігрівають приміщення з мінімальним споживанням електроенергії.

Інфрачервоне опалення приватного будинку

Все дуже швидко та просто. Відштовхуючись від особливостей вашого приміщення (площа, висота, матеріал стін і т.п.), розраховується необхідна потужність системи опалення для усього будинку та окремих його кімнат. Опираючись на ці дані, ми допомагаємо підібрати моделі обігрівачів з потрібними технічними характеристиками. Встановлення стаціонарної інфрачервоної системи обігріву для основного електроопалення будинку площею 100 кв.м бригада з двох спеціалістів виконає максимум за два дні. А обігрівачі з дротом живлення достатньо просто повісити на стіну на 4-х кріпленнях, витративши 10 хвилин часу, та через терморегулятор увімкнути в розетку. Всього через півгодини-годину після встановлення обігрівачів у вашому будинку тепло та красиво :).

Та це ще не всі плюси інфрачервоних обігрівачів UDEN-S:

  • Монтаж стаціонарної системи опалення UDEN-S можна виконувати поетапно, що дуже зручно у великих будинках, де не всі кімнати чи навіть частини приміщення використовуються однаково активно.
  • Управління обігрівачами автоматизоване (1 терморегулятор на кімнату) та дуже просте - всього один раз встановіть потрібну температуру у кожній кімнаті індивідуально.
  • Обігрівачі виготовлені з натуральних матеріалів, вони екологічні, не пересушують повітря та, відмінно прогріваючи стіни, усувають причини виникнення грибка та плісняви.
  • Ця система опалення пожежобезпечна (можна залишати надовго без нагляду) та надійна (5 років повної гарантії від виробника).
  • Усі обігрівачі мають сучасний дизайн: тоненькі (займають мінімум місця в домі), елегантні, доступні в більш ніж 100 кольорах та відтінках.

Детальніше про переваги інфрачервоних обігрівачів UDEN-S читайте тут.

Як економити електроенергію у приватному будинку

Навіть якщо у вашому будинку встановлені енергозберігаючі інфрачервоні обігрівачі, які економно споживають електроенергію, витрати на опалення можна та потрібно скорочувати. Читайте та використовуйте корисні поради від UDEN-S про те, як значно заощадити власні кошти, не обмежуючи себе в теплі та комфорті: http://www.uden-s.ua/ua/ob_otoplenii/kak-ekonomit-s-elektrootopleniem/

Створіть комфорт у своєму будинку самостійно!
Тепла та краси вам! :)

 

 

Ми найбільш відкритий до
спілкування завод обігрівачів!
Приєднуйтеся до нас
в соціальних мережах: