Як економити з електроопаленням?

Шість порад від експертів

Використання альтернативних джерел енергії та електричних систем опалення - впевнений вибір, який вже давно зробила Європа та інші розвинені країни світу. Аналізуючи їх досвід, можна точно сказати, що мінімізація споживання природного газу - дуже слушний крок, який робить зараз і наша країна.

Гостра газова проблема та, як наслідок, всебічне стимулювання урядом переходу на обігрів електрикою зчинили в Україні справжній бум на електричні системи опалення. Населення масово скуповує електрообігрівачі у магазинах, міняє старі газові системи на електричні або встановлює останні як додаткове джерело опалення. І хоча тарифи на електроенергію не варто й порівнювати з неймовірно високими цінами на газ, вона також не дешевіє. Як же можна мінімізувати витрати на електроопалення?

Ми як спеціалісти, що вже не перший рік впроваджуємо в життя енергозберігаючі системи інфрачервоного електроопалення, абсолютно впевнені, що можна. Й ось декілька корисних порад, дотримуючись яких, ви значно зекономите свої кошти, не обмежуючи себе у теплі й комфорті. 

 

 

Порада №1. Утепліть своє житло

Фінансові витрати на електроопалення безпосередньо залежать від теплоізоляції приміщення. Не варто чекати морозів, щоб звернути увагу на прогалини в утепленні вашої будівлі. Вирішіть цю проблему заздалегідь. Жодна система опалення вас не врятує, якщо приміщення має великі тепловтрати (тонкі стіни, щілини, недостатньо утеплені покрівля, фасад, вікна тощо).

Про енергозбереження потрібно піклуватися постійно. Утеплення помешкання дозволить вам зменшити витрати на опалення, забезпечить комфорт і затишок. Зараз існує велика кількість технологій, сучасних матеріалів. Оберіть їх самостійно чи зверніться за допомогою до спеціалістів. Навіть маленька, як сірник, щілинка - це тепловтрати до 30 куб.м теплого повітря за годину. А навіщо вам обігрівати вулицю?
 

Порада №2. Оберіть «правильне» електроопалення

Як ми вже упевнилися на власному досвіді, найекономнішими системами електроопалення наразі вважаються системи на основі інфрачервоних низькотемпературних панельних обігрівачів. За невеликої різниці у вартості, вони майже в 1,5 рази дешевші в експлуатації, ніж електричні конвектори, калорифери, масляні обігрівачі. Давайте просто подивимося на цифри. Візьмемо середньостатистичну двокімнатну квартиру.
Наприклад, встановлення системи інфрачервоного електроопалення ТМ UDEN-S коштуватиме клієнту 15-16 тисяч гривень. Система потужністю близько 3 кВт працюватиме в середньому 5-7 годин на добу та споживатиме близько 450 кВт на місяць, а це не більше 520-530 гривень.

Можна, витративши 10-12 тисяч гривень, обігріти квартиру конвекторами чи масляними радіаторами. Це обладнання на 5-6 кВт потужності працюватиме 8-10 годин на добу та в середньому на місяць споживатиме близько 1200 кВт, що дорівнюватиме... 1700 гривень. Як бачимо, коментарі зайві.

Порада №3. Зробіть вірні розрахунки

На тепло та комфорт у приміщенні суттєво впливає потужність системи опалення. Надлишок потужності - це зайве навантаження на ваш гаманець, а за нестачі обігрівачі просто не впораються, працюючи більше, ніж звичайно, і намагаючись створити оазис тепла в двадцятиградусні морози. Використовуючи в розрахунках тільки площу приміщення або дані техпаспорту обігрівачів, можна припуститися помилки.
Коректна інформація - це тепловтрати через стіни, перекриття, вікна, висота приміщення, його розміщення тощо. Замовте тепловий розрахунок у компанії, де ви купуватимете обігрівачі, як правило, він - безкоштовний. Прислухайтеся до порад спеціалістів - справжнім професіоналам не все одно, наскільки ефективно і економічно працюватиме ваша система опалення.

Вмикайте свою систему опалення за перших ознак зниження температури повітря, особливо, якщо це інфрачервоні електричні панелі. Основний принцип їх роботи полягає у темперуванні (прогріванні поверхонь): стін і предметів в приміщенні, що, в свою чергу, віддають тепло повітрю, тому перші дні опалювальна система буде прогрівати і, за необхідності, висушувати конструкції вашого приміщення. Щоб не перевищувати розрахункові показники, не допускайте охолодження стін і надалі, адже повторний прогрів - це додаткові витрати електроенергії. Найекономніший робочий режим системи - це постійна підтримка заданої температури, підвищення/зниження температури на 1°C призводить до збільшення/зниження витрат електроенергії на 5-7%. 

Порада №4. Використовуйте терморегулятори

Управляйте вашими електричними обігрівачами за допомогою терморегуляторів (термостатів), які реагують на температуру повітря в приміщенні. У кожну кімнату встановлюється один терморегулятор, який управляє роботою опалювального обладнання, що у ній встановлено (це може бути як один обігрівач, так і декілька). Якщо у вас обігрівачі з проводом і вилкою, кожен з них можна підключити за допомогою індивідуального розеткового термостата (він вставляється у розетку, а в нього - вилка панелі).
Терморегулятор забезпечить суттєву економію електроенергії. При правильних розрахунках тривалість роботи панельних інфрачервоних обігрівачів буде не більше 5-7 годин на добу. Окрім того, термостати можуть підтримувати мінімальну температуру при тривалій відсутності людей в приміщенні, що дуже зручно у випадку з заміськими, дачними будиночками або на час відпусток, відряджень.

Використовуйте з електроопаленням програматори, щоб планувати роботу системи опалення погодинно/потижнево, і отримуйте додаткову економію електроенергії - ще до 20-30%. Вони вмикають обладнання лише в потрібний час або через необхідні інтервали часу, наприклад, весь день система опалення працює в «підтримуючому» режимі, а за годину до вашого повернення додому «підганяє» температуру в помешканні до комфортного для вас показника.

Порада №5. Розгляньте варіант встановлення багатотарифного лічильника

Впевніться у доцільності встановлення такого лічильника саме у вашому випадку. Тут є свої нюанси, адже з такими приладами оплата за електроенергію залежить від часу доби.
За умови встановлення двотарифного лічильника, витрати на електроенергію будуть рахуватись за такою схемою: з 7:00 до 23:00 електроенергія оплачується за 100%-м «денним» тарифом, а з 23:00 до 7:00 - за так званим «нічним» тарифом, тобто 50% від існуючого тарифу. Тут немає підводних каменів - використовуйте максимум електроенергії вночі та економте.

Встановивши трьохтарифний лічильник, ви отримуєте три зони тарифікації. У години максимального навантаження на електромережу (8:00-11:00 та 20:00-22:00) оплата здійснюється по так званому «піковому» 1,5 тарифу, в нічні години (23:00-7:00) - по 0,4 тарифу, решта часу (7:00-8:00, 11:00-20:00, 22:00-23:00) - за існуючим на даний момент стандартним тарифом на електроенергію. Для того, щоб економити, необхідно мінімізувати використання електроенергії в «пікові» години, коли вартість кіловата помітно повзе вгору, і збільшити її використання вночі.

Мінус у тому, що «піковий» тариф припадає саме на той час, коли люди прокидаються і вмикають електроприлади, починають свою роботу підприємства або коли всі, навпаки, повертаються додому і знову вмикають електроприлади - чайники, кондиціонери, телевізори, пральні та посудомийні машини тощо. Погодьтеся, не кожен буде дисципліновано слідкувати за годинником. У цьому випадку більш доцільною буде установка реле часу (коштує від 200 грн), що буде вимикати систему опалення тоді, коли використання електроенергії дорожчає. Ще один мінус полягає в тому, що сама установка трьохтарифного лічильника коштує немало (біля 1500 грн, включаючи вартість послуги обленерго за підключення та опломбування лічильника) і є зовсім необґрунтованою на об`єктах, де споживання електроенергії незначне - менше ніж 500 кВт/год. На більших об'єктах за умови раціонального використання він може окупитися протягом 1,5-2 років.

 

Порада №6. Оформіть пільговий тариф на електроенергію

Оформіть пільговий тариф на електроенергію та економте на оплаті послуг електропостачання в опалювальний період.
Ця послуга передбачена чинним законодавством. Згідно з Постановою НКРЕКП від 26.02.2015 №220, власники приватних будинків та квартир, обладнаних системою електричного опалення в установленому порядку, в опалювальний період (з 1 жовтня по 30 квітня) оплачують електричну енергію за так званим зниженим тарифом - по 90 коп. до 3000 кВт/год включно. Нюанси оформлення пільгового тарифу доцільніше дізнаватися у місцевому Обленерго.

 

 

 

Ми найбільш відкритий до
спілкування завод обігрівачів!
Приєднуйтеся до нас
в соціальних мережах: